Čo mi dal minimalizmus

  • Konečne viac času – menej upratovania, prania, nakupovania, vybaľovania, prekladania, organizovania, nervozity čo treba urobiť a vybaviť
  • Konečne si mám čo obliecť – vyprataním 80 percent mojej (a celej mojej rodiny) skrine  vlastním len to čo mi sedí. Paradoxne som nosila len 20 percent môjho oblečenia. Nepotrebovala som viac vecí, len jednoducho vyhodiť to ,čo nenosím.
  • Konečne viac peňazí – ušetrím 100 percent na každej veci, čo si nekúpim. Žiadne zľavy, výpredaje, odmeny. Keď ide vec do domu, jedna musí ísť preč. Vypratanie nepotrebných vecí z môjho domu mi zmenil pohľad na míňanie.Keď si predstavím, kam som všade mohla cestovať za tie blbosti, čo som nakúpila, nikdy viac.
  • Konečne viac priestoru – čím menej harabúrd mám okolo seba, tým viac sa zväčšil priestor okolo mňa. Čisté plochy, vzduch, poriadok. Zrazu aj malá izba vyzerá veľká a v garáži sa dá zaparkovať auto.
  • Konečne viac v pohode – prechádzka do večierky namiesto stresujúceho nákupu vo veľkom supermarkete, hranie sa v parku namiesto šoférovania cez pol mesta aby sme stihli plávanie, čítanie dobrej knihy namiesto surfovania na Facebooku, iná voľba, obrovský rozdiel.
Reklamy

Jedna myšlienka na “Čo mi dal minimalizmus

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s