O mne

Vitajte na mojej stránke o minimalizme.

Som žena cestovateľka, manželka a matka. Vydala som sa za anglického inžiniera, ktorý nás ťahá po svete s našimi zatiaľ malými dvoma deťmi. Sme multilinguálna rodina a žili sme v Holandsku, Katare, Spojených Arabských Emirátoch a momentálne sme späť v Európe v Nemecku. Pracovala som ako realitná a poisťovacia maklérka. Mojou virtuálnou profesiou je písanie. Píšem blogy a knihy, mám rada inteligentnú konvezáciu a ironický humor. Považujem sa možno netypickú ženu, takú skôr flegmatičku, ktorú veľmi nebavia pieskoviskové reči a ako zúfalá manželka tiež absolútne prepadávam. Kabelky a nakupovanie mi akosi nikdy nesadli. Napriek tomu som často hľadala potešenie v nákupných centrách a virtuálnom svete. Ako som sa dostala k minimalizmu?

Muselo to byť vďaka nášmu vysťahovaleckému životnému štýlu. Ten sa sústreďuje na to, kde budeme bývať a ako si tam prepravíme náš majetok. Posledných osem rokov si sťahujeme život v kontajneri. Veci, veci a viac vecí. Neustále som míňala, nakupovala, upratovala, až som z toho bola zelená. Keď už sme sa usadili, balili sme v menšom na cesty za rodinou a na často luxusné dovolenky. Naše deti boli viac vo vzduchu ako na zemi. Boli sme neustále v jednom kole a nikdy som nemala na nič čas. Bola som zahltená zoznamom vecí na vybavenie, nakupovanie, topila som sa v e-mailoch, účtoch a správach, na ktoré bolo treba odpovedať.  Myslela som si, že nie som dobre zorganizovaná. V skutočnosti sme mali toho priveľa. Je neuveriteľné, ako si človek uvedomí koľko toho vlastne , až kým sa sústavne nesťahuje.

Peniaze premenené na všetko čo vlastníme pekne na jednej kope. Stoja za to?

 

097

Veľký zlom nastal asi až niekde po narodení nášho druhého dieťata a tretím sťahovaním. Myslela som si, že máme náš majetok celkom pod kontrolou. Potom zaparkoval kamión s kontajnerom pred naším domom, a ja som strávila 16 hodín počítaním a organizovaním krabíc, ktoré sťahováci ako mravce vláčili do nášho nového prenájmu. Ďalšie dva týždne môjho života som vybaľovala. Všetko čo máme, cestovalo loďou cez pol sveta, aby som ich v cieľovej destinácii otvorila a vyložila do skríň, na poličku, do garáže, schovala do pivnice, vyhodila do koša. Bola som ohromená. To sa dialo v čase, keď ľudia húfne utekali v boji o život cez more s jedným batohom na chrbte. Naozaj ale úplnezabývali sme sa,, muž odišiel do práce zarábať peniaze na viac vecí, deti na pol dňa do školy. A ja som chcela robiť toľko vecí na ktorých mi záležalo. List mojich predsavzatí a prianí bol nekonečný. Namiesto toho nikdy nebol opäť čas. Stále mi boli v ceste tie veci z krabice. Buď som ich prala, žehlila, utierala z nich prach, ukladala, prekladala, stúpala na nich, vyhadzovala, riešila, nenávidela, alebo som priniesla nové, ktoré som ako terapia na moju skrúšenú dušu nakúpila. Skúšala som organizovať, preorganizovať, nájsť im nové miesto ale stále sa vrátili tam kde predtým – ako polená pod moje nohy. Môj domov a moja myseľ bol jeden veľký chaos.

Mala som dosť. Ak nie teraz, tak kedy?

Hľadala som riešenie, ako z tohto kolotoča von a našla som ho v minimalizme. Inšpirovala som sa ľudmi, ktorí touto cestou prešli a aplikovala som na seba ich poznatky.

Menej je naozaj viac. Komplikujeme si život a cesta von je v zjednodušení toho čím sa obklopujeme a načo denne myslíme. Ak nám niečo stojí v ceste za štastím, je potrebné sa toho zbaviť a to doslova. Dúfam, že vás môj blog a rady inšpirujú tiež.

Andrea

P.S. Ak chcete pravidelne dostávať moje články do mailu, nezabudnite mi poslať kontakt.

Nájdete ma aj na Facebooku na stránke Som Minimalistka:  https://www.facebook.com/minimalistkask/

 

 

Reklamy